Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Увійти
Головна сторінка
 
 
DOCCU - Розвиток громадянських компетентностей в Україні

 - це швейцарсько-український проект, який реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2015-2018 роки, а саме в рамках її напрямку «Врядування та розбудова миру». Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва (ШАРС) уповноважила Інститут міжнародних проектів в освіті Цюріхського педагогічного університету реалізувати проект DOCCU. 
Донором проекту є Швейцарска Конфедерація.
 
Виконавцем  проекту є Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія).
 
Партнерами з реалізації проекту в Україні є Національна академія державного управління при Президентові України (НАДУ), КВНЗ КОР "Академія неперевної освіти", Одеський обласний інститут удосконалення вчителів (ООІУВ), а також Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради​, Львівський обласний інститут удосконалення вчителів, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,  Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остро-градського​.
 
Головна мета проекту – підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні через:
 - систему навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;
 - систему післядипломної освіти вчителів і керівників шкіл. 
 
Проект покликаний удосконалити процес співпраці між органами державної влади, системою освіти та громадськістю для створення демократичного середовища у місцевих громадах.
 
Пілотні регіони - Київська, Одеська, Херсонська, Львівська, Полтавська, Луганська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області. 
 
Перша фаза впровадження проекту триватиме з 1 вересня 2013 року по 31 грудня 2018 року.
У ході впровадження проекту важливою є співпраця та підтримка Адміністрації Президента України, Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства України з питань державної служби, Національної академії педагогічних наук України, обласних державних адміністрацій, міжнародних і громадських організацій.
 
Поширення знань про гендерну рівність є невід’ємним компонентом впровадження ОДГ/ОПЛ. Питання гендерної рівності складають важливу частину освітніх програм для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та вчителів.
 
Проект передбачає поширену та поглиблену імплементацію ОДГ/ОПЛ для досягнення наступних цілей:
- Посилення місцевого самоврядування за допомогою підтримки демократичних освітніх установ.
- Реалізація принципів «доброго управління» шляхом поширення знань про  ОДГ/ОПЛ серед державних службовців за допомогою впровадження відповідного навчального курсу в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування на національному та регіональному рівнях.
- Посилення національної дискусії щодо Демократичного Громадянства на основі Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.
 
Проект DOCCU має на меті впровадити ОДГ/ОПЛ на національному, регіональному та місцевому рівнях серед державних службовців та освітян, поділившись відповідними знаннями та практичним досвідом, які стануть доступними широкому загалу за допомогою стаціонарних та дистанційних форм навчання, а також поширення знань через засоби масової інформації і випуск спеціальних публікацій для державних службовців, представників органів місцевого самоврядування та освітян.
 
Проект DOCCU передбачає впровадження трьох головних та наскрізних компонентів:
- Компонент  1 «Державні службовці». Впровадження ОДГ/ОПЛ на загальнонаціональному рівні у систему підготовки державних службовців та представників органів місцевого самоврядування України.
- Компонент  2 «Керівники шкіл» (директори шкіл). Впровадження ОДГ/ОПЛ у систему післядипломної освіти керівників шкіл у Київській та Одеській областях.
- Компонент  3 «Вчителі». Впровадження ОДГ/ОПЛ у систему післядипломної освіти вчителів у Київській та Одеській областях.
 
Мета проекту зокрема полягає у створенні середовища, у якому пріоритетами є верховенство права та права людини, гендерна рівність, збалансований розподіл повноважень та економічна стабільність. Належне управління та гендерна рівність є пов’язаними темами, яким ШАРС приділяє особливу увагу. Хоча обидва поняття закріплені законом, треба докласти багато зусиль для мінімізації розриву між теорією закону та реальною дійсністю.
 
 
IMG_20131118_122911_1_jpg.jpg 
DSC03372_jpg.jpg 
 
DSC03345_jpg.jpg 
IMG_20131118_102510_jpg.jpg 
IMG_20131118_102807_jpg.jpg